Aktualności

Okiem kibica...

• autor: matru12345, 2015-09-01 13:50

Okiem kibica reportaż z spotkania Skałki Trybsz vs Gorc Ochotnica

Spotkanie, którego wielu się obawiało, po ostatniej porażce z Gronikiem Gronków 2-0 na wyjeździe. Drużyna z Trybsza miała za zadanie podjąć na własnym terenie spadkowicza z A klasy, czyli drużynę Gorc Ochotnica.

Początek spotkania, był do przewidzenia goście rzucili się od razu na naszą bramkę strzeżoną przez Kube Budza, który już od pierwszych minut pilnował, aby żadna piłka nie przeszła między słupkami bramki Trybsza. Po natarciach gości, przyszedł czas na kontrę, pierwszy strzał i Jendrusiak wpisuje się na listę strzelców, technicznym strzałem pokonując bramkarza z Ochotnicy. Ataki jednej i drugiej drużyny nie ustawały, mecz nabierał coraz większych rumieńców. Na przerwę w spotkaniu schodziliśmy jednak w nieco gorszych nastrojach, ponieważ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka niefortunnie odbija się od naszego zawodnika i mimo starań Budza ląduje w naszej siatce.

Zmotywowani zawodnicy po chwili przerwy wracają na drugą cześć spektaklu, który miał się rozegrać na boisku sportowym Skałek. Każdy wiedział już coś an temat przeciwnika, więc gra wyglądała bardziej moim zdaniem otwarcie niż to widzieliśmy w pierwszej połowie spotkania. Pierwsi na listę strzelców wpisali się goście, zawodnik Gorc popisał się uderzeniem z przewrotki i stan na boisku 2-1 dla Ochotnicy.

Na odpowiedź drużyny z Trybsza nie trzeba było długo czekać, trafieniem na 2-2 na listę strzelców wpisuje się Paweł Stańczak, który przywraca nadzieje w drużynie Skałek.

Końcówka spotkania była bardzo ciekawa, po strzeleniu bramki na 2-2, drużyna przyjezdnych atakowała gospodarzy z zaciekłością, jednak fantastycznymi obronami popisywał się po raz kolejny Budz. Cały zespół bronił się, aby nie stracić bramki w ostatnich minutach gry. Zespół Ochotnicy w takim stopniu atakował, że całkowicie zapominał chwilami o obronie, którą rozszarpywał Waksmański oraz Jendrusiak. Jednak to co wydarzyło się pod koniec spotkania, przerosło oczekiwania kibiców. Uderzeniem praktycznie z połowy boiska popisał się Jurek Waksmundzki, jego uderzenie sprawiło takie problemy bramkarzowi, iż ten swoją interwencją wbił piłkę do własnej bramki.

Kibice na boisku wyskoczyli z radości, bo wynik 3-2 dla zespołu z Trybsza był wynikiem dającym 3pkt. i to z spadkowiczem A klasowym. Do końca spotkania ataki jednej i drugiej drużyny, nie ustawały, lecz wynik końcowy nie uległ już żadnej zmianie i mogliśmy się cieszyć 3 punktami.