Ludowy Zespół Sportowy Skałki Trybsz - strona nieoficjalna

Ładowanie...

Prognoza przed pucharem!!

• autor: bodzio206, 2014-07-22 22:15

Finałowy turniej o Puchar Wójta Gminy Łapsze Niżne już za kilka dni, a więc pokusiliśmy się o analizę zespołów oraz małe typowanie wyników. Zgadzacie się z nami?? A może macie inne typy?? Zachęcamy do komentowania!!

W turnieju finałowym wystąpią: Błyskawica Kacwin(obrońca tytułu); KS Łapsze Niżne(świeżo upieczony beniaminek A klasy); OSP Łapszanka(sensacja) oraz Skałki Trybsz(gospodarz). Patrząc przez pryzmat rozgrywek, szczebli na których grały poszczególne drużyny klasyfikacja końcowa wyglądałaby następująco: 1 - KS Łapsze Niżne;
2 - Błyskawica Kacwin;
3 - Skałki Trybsz;
4 - OSP Łapszanka;

Jednakże jak już pokazały potyczki derbowe w B klasie i jak 90% kibiców piłkarskich wie, mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, a turnieje to już jest loteria jakich mało. Popatrzmy na obecny mundial, kto przed turniejem wskazywał, że Hiszpanie odpadną po dwóch spotkaniach, kto sądził, że Brazylia dostanie łupnia od Niemiec......to są właśnie turnieje. Ale wróćmy do Pucharu Wójta. Murowanym faworytem do I miejsca jest ekipa z Łapsz, ich porażka w finale będzie sensacją, bo nikt chyba nie dopuszcza myśli, by Łapszanka mogła wygrać z A klasowcem, zwłaszcza, że chłopaki z Łapszanki nie uczestniczą w regularnych rozgrywkach. No właśnie, czy ta pewność Siebie nie doprowadzi Łapszanów do ślepej uliczki..... Na pewno trener KS'u, Pan Piotr Koczocik nie zlekceważy rywala i zwodnicy podejdą w pełni skoncentrowani do meczu, jednak boisko w Trybszu jest specyficzne, wąskie i nie za długie, co sprzyja drużynom broniącym. Nie jedna ekipa połamała Sobie zęby na Skałkach w Trybszu, wystarczy wspomnieć, że Skałki nie przegrały meczu u Siebie od 22 września 2013 roku. Także Łapszanka nie jest bez szans w starciu z KS'em, wystarczy jedna kontra i może ułożyć cały mecz. Jednak z naszych wyliczeń, porównań wychodzi, iż w tym meczu górą będą zawodnicy z stolicy Gminy. Całym sercem jesteśmy za Łapszanką, jednak rozum wskazuje Łapsze Niżne.

Bardziej ekscytująco zapowiada się drugi półfinał, obrońcy tytułu z ekipą gospodarzy. Błyskawica w ostatnim czasie się chyba rozładowała i nie błyskała już tak groźnie, można powiedzieć, że tylko mrugała, czego efektem jest spadek do C klasy. Jednak prezes Kacwinian zapowiada, że na turniej przyjadą w najmocniejszym składzie jaki mają.....jeżeli tak, to Błyskawica raczej nie da szans gospodarzom i powinna spokojnie sobie poradzić z Skałkami. Trybszanie mają za sobą najlepszą wiosnę od lat, co więcej zaczęli rok od mocnego uderzenia, bowiem już w halowych rozgrywkach o Puchar Wójta postraszyli mocno faworytów i zdobywców, notabene Błyskawice Kacwin, bowiem ograli ich na hali 2:0, co było olbrzymią sensacją. Obydwie ekipy potykały się w przedsezonowych rozgrywkach i w Kacwinie padł remis, jednak nie był to najmocniejszy skład Błyskawicy. Jednak mimo tego nie skreślalibyśmy gospodarzy, którzy nie raz mieli stanowić łakomy kąsek dla przyjezdnych, a Ci musieli obejść się smakiem. Smaczku dodaje fakt, iż ekipę Trybszan prowadzi były trener Błyskawicy, Pan Adam Korczyk. Wtajemniczeni twierdzą, że ma patent na Błyskawicę, co pokazały mecze na hali. Jeżeli Skałki wystąpią również w najmocniejszym zestawieniu, czego również nie można wykluczyć to walka będzie o każdy metr boiska. Serce za Trybszem, jednak rozum lekko sugeruje Błyskawicę i tak to zostawiamy.

Finał będzie bardzo wyrównany, jednak stawiamy na Błyskawicę, która z Łapszami umie grać, wybitnie ekipie KS'u drużyna z Kacwina nie leży. Widać to było w meczach ligowych klasy B. Naszym zdaniem Błyskawica Kacwin obroni tytuł, III miejsce zaś dla Trybszan.

A Wy jak obstawiacie??

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Skałki TrybszŁęgi Nowa Biała
Skałki Trybsz 2:3 Łęgi Nowa Biała