Logowanie

Aktualności

Zwycięstwo przed własną publicznością!!!

• autor: bodzio206, 2014-04-07 19:18

Skałki w swoim trzecim meczu sparingowym, a pierwszym przed własną publicznością pokonały Krokusa Pyzówkę 4:0.

Za nami trzeci mecz. Jakby ktoś powiedział do trzech razy sztuka. Mecz zakończył się wynikiem 4-0 dla Skałek Trybsz. Wynik może sugerować łatwe zwycięstwo, ale tak nie było. Skład, jakim na tą chwilę dysponowaliśmy można określić jednym słowem - eksperymentalny. Z różnych względów nie mogliśmy dysponować wszystkimi zawodnikami, ale za to można było się przyglądnąć nowym twarzom jak i sprawdzić nowe ustawienia. Ważnym aspektem tego sprawdzianu było przełamanie się niektórych zawodników, którzy nie potrafili się odnaleźć na wiosnę. Pierwsze minuty, choć trochę nerwowe pokazały, że obawy o dyspozycje niektórych zawodników były niesłuszne. Widać było wolę walki, wychodzenie na pozycje, próba rozegrania piłki, rozciągnięcia jak i dośrodkowania. Z każdą minutą widać było, że drużyna zaczyna funkcjonować jak powinna. Na bramce z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysiek Miśkowicz myślę, że przesilenie wiosenne ma już za sobą. Był pewny w swoich interwencjach i pokazał, że można na niego liczyć. Z tyłu rządził Józek Gronka wraz z Jurkiem Waksmundzkim na fol stoperze. Był to jego debiut, który uważam za bardzo udany. Dobrze zagrali boczni obrońcy, którzy popełniali mało błędów i w miarę poprawnie kryli swoich zawodników. W pomocy nareszcie widać było Damiana Pietraszka, który walczył, podawał, miał dobre odbiory i wyjścia. Mam nadzieję, że ten dobry trend będzie utrzymany przez niego do końca sezonu. Na środku rządzili Andrzej Pawlica i Paweł Koszut.  Na nich można liczyć, coraz więcej widzą i podania są celniejsze. Jeszcze są niedociągnięcia, ale znając ich na pewno postarają się zniwelować te niedoskonałości. W pierwszej połowie w pomocy zagrał Daniel Waksmański, który coraz lepiej czuje się w dorosłej piłce. Oby tak dalej a będziemy mieć z niego wiele pociechy. W ataku zadebiutował Grzesiek Husi wraz z Mateuszem Tomeczkowiczem. Bardzo pozytywnie Grzesiek mnie zaskoczył, był waleczny, widział dużo i przede wszystkim grał dla drużyny. Oby tak dalej. U Mateusza widać stałą poprawę, już potrafi się uwolnić od przeciwnika, szuka gry. Poprawi technikę, przyjecie górnej piłki i dokładne podanie a na pewno nie jedną bramkę strzeli przeciwnikowi. Pierwsza połowa była pod nasze dyktando, jakby było więcej dokładnych podań to na pewno mogliśmy się pokusić o więcej bramek. Ale nie ma co narzekać, trzeba się cieszyć z tego, co jest na dzień dzisiejszy. A jest progres i to jest najważniejsze. W drugiej połowie trochę przemeblowałem skład, aby wszyscy mogli się pokazać a oto chodzi w sparingach. Zmiana była na fol stoperze, w miejsce Jurka wszedł Mateusz Kwak, Jurek przesunął się na lewą pomoc. Na prawej pomocy pokazał się młody zawodnik Marcin z Łapsz. Do ataku przeszedł Daniel Waksmański i tworzył duet z Mateuszem. Ustawienie było ruchome, na boisku zameldowali się jeszcze Marcin Mąka jak i Mariusz Tomeczkowicz. Druga połowa była już spokojniejsza, goście dwa razy sprawdzili umiejętności Krzyśka, który nie dał się zaskoczyć. Graliśmy więcej piłką, Paweł pokazał, że dużo widzi, rozdzielał piłki. Andrzej pilnował środka. Młodzież się sprawdziła oby tylko zaczęła przychodzić częściej na treningi. Reasumując nie może być hura optymizm, ale widać światełko w tunelu. I to jest optymistyczne. Mam nadzieję, że będzie nam dane jeszcze zagrać sparing lub dwa przed rozpoczęciem rozgrywek w maju. - Adam Korczyk, trener Trybsza.

Skład podzielony na formacje:

Bramkarz: Krzysztof Miśkowicz

Obrona: Marcin Turkot, Jerzy Waksmundzki, Józek Gronka, Marek Miśkowicz. W drugiej połowie pokazał się Kwak Mateusz.

W pomocy grali Daniel Waksmański, Andrzej Pawlica, Paweł Koszut, Damian Pietraszek. W drugiej połowie na boisku pokazali się Mariusz Tomeczkowicz, Marcin Mąka, Marcin Mąka II .

W ataku zagrał Grzesiek Husi z Mateuszem Tomeczkowiczem. Po przerwie zameldował się Daniel Waksmański.

Bramki zdobyli: Paweł Koszut, Jurek Waksmundzki, Mateusz Tomeczkowicz, Daniel Waksmański.